22 червня, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні та Республіці Молдова Нортоном де Андраде Мелло Рапестою.

Говорили про можливі напрямки співпраці.

«Сьогодні весь світ, зокрема і Львівщина, успішно борються з пандемією, що дозволило проводити зустрічі в режимі «живого» спілкування. І мені надзвичайно приємно вітати вас на Львівщині. Ви точно не пошкодуєте, якщо більш детально ознайомитесь з нашою областю, її можливостями, красою і потенціалом. Ми можемо розглядати поглиблення співпраці, як в напрямку експортно-імпортних операцій, так і до прикладу туризму, зокрема медичного. Львівщина має все необхідне для цього»,-  зазначив Андрій Годик.

«Я розумію свою місію, як Посла, в тому, щоб створювати можливі мости між народами й країнами. І я згоден з тим, що ці питання не вирішуються тільки в кабінетах»,-  зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні та Республіці Молдова Нортон де Андраде Мелло Рапеста.

Посол розповів, що на Львівщині перебуває від суботи. За цей час встиг відвідати Львівську оперу та низку підприємств. Пан Посол запросив представників Львівської ОДА долучитись до бізнес вебсемінару, який відбудеться 15-17 вересня. В межах заходу розглянуть можливості співпраці України та Бразилії. Захід – ініціатива Міністерств обох країн, Української торгово-економічної палати та Бразильського агентства зі сприяння експорту та інвестицій.

«Ми б хотіли дати регіонам можливість безпосередньо представити свої пропозиції та можливості. До цієї ініціативи вже долучились 4 регіони: Дніпропетровська, Харківська, Тернопільська та Львівська області. Це було б першим кроком, щоб бізнесмени та підприємці краще познайомились з потенційними партнерами», – зазначив Нортон де Андраде Мелло Рапеста.

Він розповів, що цьогоріч також відзначатимуть 130-річницю початку еміграції українців до Бразилії. Цій даті присвятять цілу низку онлайн заходів, які організує  Посольство Федеративної Республіки Бразилія в Україні та Республіці Молдова. Долучитись до них можна буде на фейсбук сторінці Посольства.

Також сторони говорили про фейки щодо обох країн, які є в інформаційному полі і як завдяки налагодженій співпраці можна їх долати. Порушили питання розвитку прикордонної інфраструктури, розбудови пунктів пропуску, обміну діловими контактами, торговельні місії, співпрацю в туристичній галузі, культурній тощо.

Натомість Андрій Годик запросив Нортона де Андраде Мелло Рапесту до участі у Міжнародному економічному форумі та Форумі медичного туризму, які планують провести восени цього року.

«Сподіваюсь сьогоднішня зустріч стане початком плідної співпраці між Україною, зокрема, Львівщиною і Федеративною Республікою Бразилія», – підсумував Андрій Годик.