Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький та перший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник зустрілись із Надзвичайним і Повноважним Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом та Почесним консулом Латвійської Республіки у Львові Володимиром Гарцулою.

В межах зустрічі обговорили напрямки для розширення співпраці, зокрема у економіці, культурній та туристичній сферах.

«Львівщина має гарний досвід співпраці із Латвією і ми сподіваємось на її продовження. У нас функціонують десятки українсько-латвійських підприємств. Тому ми відкриті до залучення Латвійського досвіду у галузі збереження навколишнього середовища, зеленої енергетики, сільського господарства,  культурного співробітництва», – зазначив під час зустрічі голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Саме у Львові – найстарше консульство Латвії в Україні. За останні 5 років торгівля між нашими країнами зросла вдвічі. Це дуже хороший показник латвійсько-українських відносин. Ми готові обмінюватися досвідом та співпрацювати на благо жителів наших країн. Ваша область має дуже багатий потенціал», – сказав Юріс Пойканс.

Сторони обговорили пропозицій проведення спільних заходів, бізнес-форумів чи конференцій, після того, як карантинні заходи будуть послаблені. Посол також наголосив на можливості для керівників об’єднаних територіальних громад Львівщини відвідати Латвію, аби побачити результати децентралізації в країні.

Зосередились також  на питанні співробітництва у сфері екології, зокрема, щодо очищення стічних вод від забруднюючих речовин, модернізації та будівництві очисних споруд.

Обговорили напрацювання щодо особливостей ведення лісового господарства у Латвійській Республіці – як без шкоди для довкілля можна використовувати природні ресурси. Відтак, Львівщина готова стати пілотною областю в Україні, яка перейме цей досвід.

Окрім того, сторони обговорили налагодження співпраці у сфері туризму, залучення нових туристичних потоків та налагодження ділових зв’язків між представниками туристичного бізнесу. Так, відзначили важливість відновлення авіарейсу Рига-Львів після стабілізації епідситуації.